Usuwanie legionelli

   Zajmujemy się dostarczaniem zaawansowanych rozwiązań z zakresu uzdatniania wody dla odbiorców przemysłowych oraz instytucji. Do grona Klientów legionellasafe.pl należą m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy z branży gastronomicznej, jednostki samorządowe, gminy, placówki służby zdrowia, a także deweloperzy osiedli mieszkaniowych. Naszą misją jest maksymalne zaangażowanie przy realizacjach zadań oraz kompleksowe podejście do zagadnienia czystości wody - przeprowadzamy ekspertyzy i audyty, usuwamy skażenie oraz przywracamy optymalne parametry wody. Wdrażamy także autorski program profilaktyki legiocontrol ™.

Sprawne i bezpieczne instalacje wody pitnej

  Naturalne procesy odkładania osadów i tworzenie biofilmów, powodują zanieczyszczanie instalacji wody pitnej. Składa się na nie trudna do usunięcia kombinacja szkodliwych bakterii (m.in. tych ze szczepu Legionella), grzybów, elementów nieorganicznych oraz pleśni, które są odporne na wiele działań dezynfekujących. Wszystkie wymienione rozwijają się w szybkim tempie i mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi korzystających z takiej wody.

Nie usuwany przez długi czas osad w instalacjach wodnych przekształca się w swoisty bakteryjno-pleśniowy biofilm, który oprócz tego, że zagraża naszemu organizmowi, przyczynia się do intensywnych procesów korozyjnych – jest to tzw. korozja biologiczna. Tego rodzaju skupiska mikroflory oraz materii nieorganicznej są trudne do usunięcia i tworzą dogodne warunki do rozwoju szkodliwych dla człowieka mikroorganizmów. W takiej sytuacji zachowanie prawidłowych parametrów biologiczno-chemicznych wody jest niezwykle skomplikowane i wymaga dużych nakładów pracy. Celem uniknięcia tak poważnych problemów w instalacjach wody pitnej, zaleca się regularne stosowanie odpowiednich środków czyszczących oraz dezynfekujących.

Oferujemy Państwu:

  • kompleksowe badania wody i diagnozę potencjalnych zagrożeń,
  • wyspecjalizowany audyt wodociągów oraz rzetelne ekspertyzy technologiczne,
  • skuteczne czyszczenie oraz bezpieczną dezynfekcję chemiczną różnego typu instalacji wody pitnej (przy użyciu substancji takich jak dwutlenek chloru, podchloryn sodu, kwas nadoctowy czy też nadtlenek wodoru),
  • nowoczesne metody uzdatniania - chemiczną, ultradźwiękową oraz z wykorzystaniem jonizacji lub promieniowania elektromagnetycznego,
  • szeroki wybór produktów do bezpiecznej dezynfekcji oraz filtracji wody użytkowej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z naszych usług!